A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ІРЦ Іллінівської ОТГ

Як допомогти учневі 1-4 класів у навчанні

Як допомогти учневі 1-4 класів у навчанні

Підтримка батьків - головний секрет успіху дітей під час навчання в початкових класах. Розглянемо 10 способів, як батьки можуть допомогти своїм дітям досягти успіху в навчанні.

1. Відвідуйте батьківські збори

Діти краще навчаються у школі, коли батьки долучаються до їх шкільного життя. Батьківські збори на початку навчального року - хороший привід познайомитися з учителями вашої дитини і дізнатися їх очікування. На батьківських зборах іноді присутній завуч школи. Від нього ви можете дізнатися про нововведення у шкільній програмі і про те, що чекає школу в прийдешньому навчальному році.

Збори проводяться і протягом навчального року. Відвідуючи їх, ви отримуєте можливість обговорити з учителем успішність вашої дитини. Разом ви можете сформувати стратегію, яка допоможе дитині підвищити успішність. Якщо ви будете відвідувати всі батьківські збори, дитина зрозуміє, що ви дізнаєтеся про все, що відбувається у школі.

Якщо у вашої дитини є особливі потреби у навчанні, ви можете домовитися з вчителем про окрему зустріч, щоб обговорити з ним це питання.

Пам'ятайте, що протягом всього навчального року ви можете звертатися не тільки до вчителя вашої дитини, але й до адміністрації школи.

2. Відвідуйте школу особисто і заходьте на її сайт

Знаючи, як облаштована школа, де знаходиться клас дитини, їдальня, спортзал тощо, ви краще будете розуміти розповіді дитини про те, як пройшов її день. Вам буде корисно дізнатися, де знаходиться кабінет директора, медпункт, спортзал, дитячий майданчик та інші приміщення, у яких буває дитина протягом дня.

На сайті школи ви можете дізнатися таку інформацію, як:

  • розклад уроків;
  • телефон школи;
  • інформацію про майбутні заходи (наприклад, екскурсії) тощо.

Деякі вчителі ведуть свої власні сайти, на яких ви можете знайти корисну інформацію і додаткові матеріали, які дитина може використовувати для підготовки.

3. Допомагайте дитині з домашніми завданнями

Домашнє завдання в молодших класах - одне з головних труднощів, з якими стикаються діти. Однак вони допомагають дитині розвинути відповідальність і дисципліну. Ці навички будуть для неї корисними в майбутньому. Ви можете допомогти дитині у виконанні домашніх завдань, створивши їй умови для навчання. Їй підійде будь-яке добре освітлене, зручне й тихе робоче місце, де є все необхідне для навчання приладдя. Коли дитина вчить уроки, її ніщо не повинно відволікати: наприклад, у кімнаті не повинен працювати телевізор. Також ви повинні встановити час, протягом якого дитина повинна робити уроки і не відволікатися ні на що.

Встановлюючи дитині час на виконання домашніх завдань, керуйтеся правилом: виділяйте 10 хвилин на кожен клас школи. Наприклад, якщо дитина навчається в четвертому класі, для виконання домашнього завдання виділяйте 40 хвилин. Якщо дитині потрібно набагато більше цього часу, поговоріть з учителем.

Поки дитина вчить уроки, будьте готові пояснювати їй завдання, підказувати, відповідати на питання і перевіряти виконані завдання. Але ні в якому разі не піддавайтеся спокусі робити завдання за дитину. Вчитися на своїх помилках - це частина навчального процесу. Не позбавляйте дитину цього.

4. Підготуйте дитину до навчання у школі

Поживний сніданок додасть дитині енергії перед навчальним днем. Діти, які снідають перед виходом з дому, краще можуть сконцентруватися на навчанні і рідше скаржаться на погане самопочуття.

Сніданок школяра повинен складатися з продуктів, багатих клітковиною та білками. Рівень цукру в них повинен бути низьким. Якщо дитина не встигає поснідати, дайте їй з собою фрукти, горіхи, йогурт або бутерброд з арахісовою пастою і бананом. У багатьох школах передбачено харчування в першій половині дня.

Дітям також необхідна достатня кількість сну, щоб зберігати концентрацію протягом усього навчального дня. Більшості дітей потрібно 10-12 годин сну на добу. Нестача сну може бути з різних причин: через навчання, заняття спортом, позакласні заходи, комп'ютерні ігри тощо. Нестача сну може викликати дратівливість або гіперактивність, а також розсіювати увагу дітей. Дуже важливо, щоб діти вчасно лягали спати перед навчальним днем.

Увечері дитина повинна мати достатньо часу, щоб розслабитися перед сном. У цей час дитина не повинна дивитися телевізор або сидіти за комп'ютером.

5. Розвивайте в дитині організованість

Коли діти організовані, вони можуть концентруватися на навчанні і не відволікатися на сторонні речі.

Що означає елементарна організованість для дитини? Якщо мова йде про виконання домашніх завдань, у дитини під рукою повинні бути зошит, підручник і необхідне навчальне приладдя.

Перевіряйте щоденник дитини щовечора, щоб розуміти, що їй задавали додому. Перевіряйте домашні завдання, коли дитина їх виконає. Навчіть дитину підтримувати порядок на своєму робочому місці, щоб вона швидко могла знайти необхідне приладдя. Також буде корисно навчити дитину складати список справ, щоб вона могла правильно розподіляти свій час і розставляти пріоритети.

6. Навчіть дитину вчитися

Виконання завдань, за які дитина отримує оцінки, може лякати її. Вчителі припускають, що батьки будуть допомагати дитині в перші роки навчання. Якщо ви навчите дитину вчитися, це сформує у неї корисну звичку на довгі роки.

У початкових класах діти пишуть контрольні роботи з математики та інших предметів. Дізнайтеся заздалегідь дати контрольних робіт, щоб ви допомогли дитині підготуватися завчасно, а не напередодні самої контрольної. Нагадуйте дитині, щоб вона виконувала всі домашні завдання, які їй задають у школі.

Навчіть дитину розбивати великі завдання на більш дрібні, щоб вона не перевтомлювалась. Ви також можете навчити її запам'ятовувати нову інформацію. Пам'ятайте, що дитина повинна робити перерву після кожних 45 хвилин навчання - так вона зможе ефективно запам'ятовувати і обробляти інформацію.

Якщо навчання і підготовка до контрольних робіт викликає у дитини сильний стрес, обговоріть це з учителем або шкільним психологом.

7. Вивчіть шкільні правила

У деяких школах є певні правила, які включають у себе дрес-код, правила поведінки, використання електронних пристроїв у школі тощо. Важливо, щоб дитина знала, якої поведінки від неї очікують у школі, і що її чекає у разі, якщо вона порушить правила. Молодші школярі найлегше звикають до шкільних правил, якщо таких же правил дотримуються вдома. Так дитина сприймає школу як безпечне місце - таке ж, як дім.

8. Беріть участь у шкільному житті

Незалежно від того, у якому класі навчається дитина, батьки повинні брати участь у її шкільному житті. Наприклад, батьки можуть відвідувати шкільні заходи, у яких беруть участь їхні діти, чи самі брати в них участь. Однак перед цим поговоріть з дитиною. Якщо дитина соромиться вашої присутності або участі в заходах - не відвідувати їх відкрито. Дайте зрозуміти дитині, що ви не збираєтеся шпигувати за дитиною - ви просто хочете допомогти їй та школі.

Ось кілька способів, за допомогою яких батьки можуть взяти участь у житті школи:

  • супроводжувати дітей під час шкільних екскурсій;
  • брати участь в організації шкільних свят;
  • відвідувати батьківські збори;
  • брати участь у батьківському комітеті класу;
  • відвідувати шкільні концерти, спектаклі тощо.

Навіть якщо ви будете приділяти мінімум часу таким заняттям, дитині це дуже сподобається.

9. Серйозно поставтеся до відвідування дитиною занять

Дитина повинна залишатися вдома, якщо вона хвора (наприклад, якщо у неї проявляються такі симптоми, як підвищена температура, нудота, блювота або діарея). Якщо дитина апатична, скаржиться на погане самопочуття або відсутність апетиту, можливо, їй теж краще залишитися на один день вдома. В інших випадках дитина повинна ходити до школи щодня. Якщо дитина буде пропускати заняття, необхідність надолужувати згаяне може викликати у неї сильний стрес.

Якщо дитина змушена пропускати навчання через хворобу, обов'язково дізнавайтеся у вчителя, які теми вони проходять у класі і які завдання задають додому.

Іноді діти не хочуть йти до школи через те, що їм погано дається якийсь предмет, а також через проблеми з однокласниками або навіть вчителями. Від цього у дитини можуть з'явитися справжні симптоми, такі як головний біль або біль у животі. Якщо ви підозрюєте, що дитина не хоче йти до школи через подібні проблеми, поговоріть з дитиною і, можливо, з учителем. Так ви краще зрозумієте, що викликає у дитини занепокоєння. Також може допомогти шкільний психолог.

Контролюйте, щоб дитина лягала спати вчасно. Якщо вона лягає спати пізно, вранці вона відчуває себе втомленою протягом дня. Також дитина повинна дотримуватися постійного режиму сну.

10. Поговоріть з дитиною про школу

Зазвичай учні молодших класів охоче розповідають про те, що відбувається у них у класі. Ймовірно, ви знаєте, які книги читає дитина і які теми вона проходить по математиці. Але іноді батьки настільки зайняті, що забувають розпитати дитину про її успіхи в школі. Знаходьте час, щоб поговорити з дитиною. Вона повинна знати, що її шкільне життя важливе для вас. Коли діти знають, що батьки цікавляться їхнім навчанням, вони починають серйозніше ставитися до уроків.

Спілкування - це двонаправлений процес. Те, як ви спілкуєтеся з дитиною і слухаєте її, впливає на те, як вона реагує на ваші слова. Коли дитина розповідає вам про свій день у школі, уважно слухайте її, підтримуйте візуальний контакт і ні на що не відволікайтеся. Обов'язково ставте дитині уточнюючі питання.

Ви можете розмовляти з дитиною під час сімейних вечерь, під час поїздки на машині (зоровий контакт у цьому випадку підтримувати не потрібно), прогулянок або коли ви стоїте у черзі в магазині.

Перші роки навчання - важливий період для батьків. Вони підтримують свою дитину в той час, як вона робить перші кроки у своєму шкільному житті. Допомога батьків закладає основу для розвитку дитини в цьому віці.

https://vladmama.ru/uploads/posts/1508299312_118599247_1080x720.jpg

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень