A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ІРЦ Іллінівської ОТГ

Новини

Дата: від до Скинути

Батькам про сенсорну інтеграцію

Сенсорна інтеграція – це процес, під час якого нервова система людини отримує інформацію від органів чуттів (дотик, вестибулярний апарат, відчуття тіла, нюх, зір, слух, смак), потім організовує їх і інтерпретує так, щоб вони могли бути використані в цілеспрямованої діяльності.

12:17 01.05.2024

Цивільний захист: збережемо життя разом!!!

26 квітня відбулось чергове заняття із соціально-емоційного розвитку дітей. Цього тижня працювали над  актуалізацією знань дітей про  надзвичайні ситуації та їх класифікацію,  розглянули наслідки для життя та здоров'я людей і тварин. Вчили  дітей діяти у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та відпрацьовували навички правильної поведінки під час надзвичайної ситуації. Відпрацьовували  вміння уникати паніки та  метушні в екстремальних ситуаціях. 

14:34 26.04.2024

12 порад для зміцнення здоров'я

Головною цінністю у житті є наше здоров’я. Почуваючи себе в гармонії з власним тілом і навколишнім світом, ми маємо гарний настрій, доброзичливо відносимось до інших та задоволені самі собою. Шкідливі звички, постійні стреси і неправильне харчування руйнують здоров’я людини.

09:41 15.04.2024

Як збагатити словниковий запас дитини

Успішне збагачення, уточнення й активізація словникового запасу дошкільника можуть бути забезпечені шляхом застосування цілого ряду спеціальних вправ, з-поміж яких найпродуктивнішими є словниково-логічні. Їх результативність полягає не тільки в кількісному нарощенні словникового запасу дитини, а й у її загальному розумовому розвитку, в умінні самостійно розв'язувати логічні задачі. Наприклад, знаючи, що малина, смородина, аґрус - це кущові ягоди, дитина легко віднесе до них за зовнішніми ознаками і ті, які побачить уперше, скажімо, калину, чорноплідну горобину тощо. Або, маючи в своєму словниковому запасі поняття музичні інструменти, вона самостійно буде відносити до цієї лексико-логічної сукупності кожен із заново почутих і побачених інструментів, які в той чи інший спосіб відтворюють музичні звуки. Отже, словниково-логічні вправи на взаємне співвідношення родових (загальних) і видових (часткових) понять, на вилучення «зайвого» з ряду однорідних понять (слів), на доповнення, поширення логічного ряду, на протиставлення предметів за певними ознаками є одним із простих для застосування навіть у домашніх умовах і водночас дуже ефективних засобів загально-розумового і, зокрема, мовленнєвого розвитку дошкільників. Приклад ряду найдоступніших для 5-6-річних дітей загальних (родових) назв, коло яких можна поступово розширювати за рахунок усе нових видових, більш конкретних найменувань чи ознак: гриби - це опеньки, лисички, маслюки, моховики, підосичники ... ягоди - це малина, смородина, ожина. полуниця, суниця ... Перелік цих логічних рядів можна продовжити такими родовими назвами, як: взуття, навчальне приладдя, посуд, птахи, комахи, звiрi, музичні інструменти, квіти, дерева, кущі тощо. Треба не забувати, що під поняття родові i видові назви підпадають i прикметникові форми, що характеризують вiдомi дiтям предмети з рiзних cторін: кольору, смаку, розмiру, форми, ваги, фiзичних якостей, за матерiалом тощо. Користуючись назвами ознак предметiв, можна пропонувати дітям виконати цілий ряд словниково-логiчних вправ, в основі яких лежать розумовi операцii зiставлення та протиставлення, вилучення «зайвого», продовження логiчних рядiв, всебiчної характеристики добре вiдомих дiтям предметiв, наприклад:  Продовжити речення: Помiдор червоний, а огірок - ... Перець гiркий, а лимон - ...  Поміркуй і скажи, що чим роблять: Ручкою пишуть, а пензликом ... Пилкою пиляють, а сокирою ... Вилучи «зайве» слово: Зозуля, синиця, горобець, метелик, шпак. Олівець, пенал, ручка, зошит, молоток, лінійка. Упізнай предмет за цими словами: Він білий, солодкий, крихкий (цукор). Вона рідка, прозора, смачна, чиста, джерельна (вода).

10:51 02.04.2024

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень