A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ІРЦ Іллінівської ОТГ

Як навчити дитину рахувати?! - порада дефектолога

Дата: 19.02.2024 09:07
Кількість переглядів: 23

Ігри, завдання та вправи, з якими ви швидко навчите дитину рахувати в розумі

Коли навчання рахунком починається з класичних прикладів, дитина вирішує, що рахувати і займатися математикою нудно. Спробуйте краще цікаві ігри та завдання від ЛогікЛайк. Корисні ідеї для дітей 3-5 та 6-8 років.

 

 

Перше знайомство з цифрами й ігри з ними

Напевно, ви вже переступили цю сходинку і встигли використати найрізноманітніші способи, щоб запам'ятати цифри: малювали, вирізали, ліпили і т.д. У віці 3-5 років діти на льоту схоплюють все, що цікаво, тому їх нескладно залучати до навчальної гри.

Давайте розглянемо пару незвичайних прийомів для навчання рахунку, які однаково корисні не тільки молодшим і середнім, а й старшим дошкільнятам.

«Мова чисел» і математичні задачки з повітря

Ми, дорослі, кожен день думаємо числами, але не завжди називаємо їх вголос.  Адже дітей може зацікавити саме «мова чисел»: «О котрій ми сьогодні прокинулися? О 7 ранку. А який автобус чекали на зупинці? 12-й. Скільки хвилин їхали? 10 ».

Поступово просто називати числа стане нудно. Покажіть дитині, як цікаво рахувати все, що його оточує: під'їзди в будинку, машини на парковці, дерева біля дитячого майданчика, номери будинків. Якщо ви винахідливий батько, то зможете на ходу придумати невеликі математичні задачки на додавання і віднімання.

 

Зауважено: з ве́ликим ентузіазмом дитина перерахує те, що їй подобається. Тому всім відомі завдання з цукерками діють, як магніт.

 

Вдома дитині завжди є, що порахувати. Можна стежити за стрілками годинника, перетворити в гру вимір ваги і зросту. Надовго займає дітей відривний календар або календар-іграшка, в якому потрібно кожен день перевертати кубики з цифрами.

 

 

 

Для дітей старшого дошкільного віку всі перераховані вище вправи можна ускладнити. Спробуйте разом складати текстові задачі, спираючись на побачене за день. Нехай дитина більше рахує в розумі, вирішуючи прикладні задачі.

А взагалі, щоб придумати цікаві завдання самостійно або знайти якісний матеріал в інтернеті, буде потрібний час.

 

 

 

Прості ігри з числами допоможуть познайомити дитину з арифметичними діями

Кубики, магніти, картки, рахункові палички - на перший погляд, дуже стандартні матеріали для навчання рахунку. Але вони швидко набриднуть дитині. Набагато цікавіше їй буде грати з тим, що вона зробить своїми руками. Можна пофантазувати разом з дитиною і змайструвати власні ігри для вивчення чисел і відпрацювання найпростіших математичних дій.

 

Цікаве застосування знайдеться мушлям, привезеним з моря. Така гра допоможе молодшим дошкільнятам швидше навчитися додавати і віднімати. Тепер абстрактні арифметичні дії можна бачити на наочному прикладі.

Лоток з-під яєць і капсули від кіндерів теж не поспішайте викидати, їх можна перетворити в ненудну гру. На фото варіант зі додаванням, але його можна замінити на віднімання, множення або ділення. Гра хороша тим, що дитина може руками «розбирати» і «збирати» нові приклади.

Конструктори типу Lego теж підходять для вивчення рахунку. Подібні ігри допомагають розвивати дрібну моторику, логіку і просторове мислення.

Дитина освоїла ігри «вживу», відчула рахунок «на пальцях»? Тепер вона точно готова до усного рахунку.

  

Слухаємо, дивимося, співаємо, читаємо: дітям 4-5 років

Не менш цікавими для дитини будуть ілюстровані книги з кумедними історіями або віршами про цифри. Їх можна переказувати або вчити напам'ять.

Просто і наочно навчать дитину рахувати розвивальні відео і мультфільми. Серії про усний рахунок можна знайти майже у всіх популярних мультсеріалах. Можна підшукати пісеньки-лічилки, які запам'ятовуються дітьми як двічі два.

Але пам'ятайте, що повністю переводити дитину в цьому віці на самонавчання не варто. Воно не замінить повноцінних занять з батьками.

  

Усі, що ми описали вище - пройдений етап? Саме час приступити до вирішення головного завдання: швидко і легко навчити дитину лічити про себе.

Переходимо до усного додавання і віднімання у межах 10, 20

Нестандартний, що захоплює дитину з перших хвилин, формат – цікаві математичні ребуси, головоломки та логічні задачі на платформі LogicLike.com. Дитина одночасно тренує математичні здібності і розвиває логіку.

З чого почати?

Після 2-5 спільних занять сміливо залишайте дитину займатися самостійно. Батькам достатньо 1 раз у тиждень слідкувати за прогресом.

 

Розвиваємо навички усного рахунку у дітей 5-7 років

Миттєво навчити дитину лічити про себе не вийде, і одиничних, «поверхневих» занять для цього буде недостатньо. Щоб розвивати навички усного рахунку у дітей 5-7 років, необхідне правильне «занурення» в світ логіки і математичних обчислень. Із задоволенням підкажемо вам кілька цікавих ідей - дуже цікаві і ефективні.

Настільні ігри: класика

Старших дошкільнят і молодших школярів можна познайомити з настільними іграми, які вчать рахувати. Гідна колекція розвиваючих ігор - у видавництва «Банда розумників»:
«Поверхики» - вчимося додавати і віднімати в розумі;
«Турборахунок» - рахуємо, додаємо і порівнюємо числа швидко і легко;
«Багато-багато» - підключаємо уяву і вчимо таблицю множення;
«Деліссімо» - розбираємося в розподілі і поступово переходимо до дробів.

Для помітного прогресу в навчанні тренуватися потрібно регулярно, поступово переходити до більш складних ігор.

  Дитина знає, що в комп'ютері, планшеті, смартфоні - бага-а-ого всього цікавого. Батьки знають: перш ніж дозволити дитині черговий сайт або додаток, добре б переконатися, що це безпечно і дійсно корисно.

Приклади цікавих закономірностей

Завдання на пошук закономірностей відмінно мотивують дітей швидше освоїти арифметику і перейти до завдань поскладніше.

 

Знайди закономірність і визнач, яке число сховав четвертий робот?

Яке число буде наступним в цьому ряду?

Завдання на логіку набагато цікавіше арифметичних тренажерів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень